Hakkımda

babasinin-melegi1990 Giresun doğumluyum fakat İstanbul'da büyüdüm ve burada hayatımı sürdürmekteyim. Lakin " ah keşke memleketime yerleşebilsem " diyenlerdenim. İstanbul'un büyülü bir şehir olduğu tartışılmaz fakat bazılarımız gereğinden fazla buğusuna kapılabiliyoruz..

Çocukluğum; bilgisayar ve internetin yeni yeni yayılmaya başladığı dönemlerdi. Öğrenmeye ve başarmaya aç olan ben, bir bayram günü kuzenimin hadi internet cafeye gidip oyun oynayalım demesi ile dijital dünya ile tanışmıştım. O ilk günden sonra oyun oynayarak başlayan maceram, dönemin tek sosyal mecrası mirc ile devam etmişti. Artık oyun oynamayı bırakmış mirc ortamında insanlarla sohbet ediyordum. Bir süre internet cafelerde devam eden dijital dünya deneyimim nihayet eve bilgisayar ve internet alınmasıyla taçlanmıştı..

İçimdeki sürekli öğrenme arzusu sayesinde, mirc'de bazı komutları öğrenmiş ve yönetici olmuştum. Sohbet sitesinin radyosunda yayında kimse olmadığı bir gün yayını benim almam istendi. Her ne kadar ben anlamam o işlerden desemde kısa bir eğitim sonrası yayına geçmiş ve şarkılar çalmaya başlamıştım. Hele de yayında birkaç kelam ettikten sonra radyo yöneticisinin "sesin ve kişiliğin dikkatimi çekti" demesi beni gaza getirmişti ve o günden sonra hemen her gün radyoda yayına çıkıyor, şarkılar çalıp kısa sohbetler yapıyordum. Nitekim amatör bir radyocu olmuştum..

Askere gidene kadar böyle devam etti ve vatani görevimi Adana/İncirlik'te tamamladıktan sonra gelir gelmez ilk işim semtimizin küçük çaplı radyosuna başvuru yapmak oldu ve kabul edildikten sonra bir süre orada devam ettim. Orada da bir hayli şey öğrenmiştim ve başka bir radyodan gelen teklif ile teknisyen ve programcı olarak yaklaşık 1 yıl görev yaptım. Daha sonra farklı bir yerel radyoda genel yayın yönetmeni olarak göreve başladım ve orada bugün hala evli olduğum hayatımın kadınını tanıyıp hayatımı birleştirdim. Evliliğim sonrası radyo yayıncılığına ara ara devam etsemde çok aktif şekilde içerisinde olamadım.

Radyo programcılığı sayesinde geliştirdiğim konuşma diksiyonuyla elde ettiğim özgüven ile bir çağrı merkezine iş başvurusunda bulundum ve kabul edilmesiyle ilk çağrı merkezi deneyimimi orada yaşayıp bir süre çalıştıktan sonra ayrılıp çeşitli çağrı merkezlerinde satış temsilcisi olarak görev yaptım. Edindiğim bilgi birikimi ve deneyim kendi iş yerimi açmaya yetmiş ve gerekli maddi imkanı sağlayan bir iş adamı ile ortak olarak bir girişimde bulunmuştum. Fakat beklenilen şekilde gitmedi nitekim 6 ay direndikten sonra maalesef iflas bayrağını çekmiştik.

" Hayatta her başarının ve her başarısızlığın mutlak bir sebebi vardır "

Kendi iş yerimde kötüye giden işleri nasıl toparlayabilirim diye yaptığım araştırmalar sonrası dijital satış yöntemlerini öğrenmeye başlamıştım ve hazırladığım küçük çaplı bir sitede ilk defa e-ticaret yapmaya başlamıştım. Ortaya çıkan tablo ise gayet güzeldi, evden çalışıyordum ve giderleri hayli fazla olan çağrı merkezine kıyasla neredeyse sıfır gider ile maksimum kazanç elde edebiliyordum. Bu işin geleceğinin parlak olduğunu düşünerek sadece bu alana yöneldim ve halihazırda e-ticaret girişimlerimi sürdürmekteyim. Gittigidiyor.com, N11.com ve Hepsiburada.com'da aktif mağazalarım bulunmakta ve kendime ait bir e-ticaret sitesinde aynı şekilde satışlarımı sürdürmekteyim.

E-Ticaret yaptığım için google adwords ve analytics uygulamalarını da öğrenmek bir gereklilikti nitekim öğrendim ve uzun süre içerisinde bulunarak tecrübe kazandığım bu alanlarda 2018 ocak ayı içerisinde sertifika programlarına katılıp başarılı olarak bilgi ve deneyimlerimi sertifikalar ile belgeledim. Halihazırda kendi e-ticaret girişimlerim beraberinde firmalara adwords yönetimi ve seo danışmanlığı da yapmaktayım.

Gayet keyif alarak sürdürdüğüm e-ticaret ve google adwords hesap yönetimi konuları profesyonel becerilerim olmakla beraber, arama motoru optimizasyonu çalışmaları #Seo ve makale yazarlığı da yapmaktayım.

Çalışmalarımdan arta kalan zamanlarda faydalı bilgiler sunduğum ve adsense yayıncı ağına dahil ettiğim çeşitli bloglarımda özgün içerikler oluşturmaktayım. Hobi olarak boş zamanlarımı radyo programcılığı, şiir seslendirmeleri, doğa sporları ve mağara araştırmaları ile de geçirmekteyim.


Sizlere Şu Konularda Faydam Dokunabilir;


E-Ticaret sitesi sahibiyseniz ve içerik yönetimi, müşteri ilişkileri, pazar araştırmaları başta olmakla beraber site kurulumundan başlayıp siparişin müşteriye ulaşmasına kadar olan tüm süreçleri sürdürebilecek kadar bilgi birikimi ve deneyimim ile iş yükünüzü hafifletebilirim.

E-Ticaret sitesi sahibi değilseniz, ama dijital pazarlamanın diğer tüm pazarlama yöntemlerinden daha az maliyetli ve daha kazançlı olduğunun sizde farkındaysanız merhaba diyeceğiniz bu dünyada sizi detaylı bir gezintiye çıkarıp bol müşterisi olan bir dijital mağaza sahibi yapmak için ben hazırım.


Bana Yazın;

Sadece danışmanlık hizmeti almak için değil,
merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz her konuda,
" info @ muhammetozturker.com "  e-mail adresimden
yada İletişim sayfasından istediğiniz her an yazabilirsiniz.

Sorularınıza çok kısa sürede yanıt alacağınızı da bilmenizi isterim.

Esen Kalın.