Boğaz ağrısından kurtulmak için tuzlu su ile gargara yapmak, elma sirkesi ile yapgara yapmak ve Boğaz ağrısı için iyi gelen bir başka yöntem ise kekik çayıdır


Boğaz ağrısı oldukça rahatsız edici bir durumdur, yutkunurken yada nefes alırken hissettiğiniz ağrı sizi oldukça rahatsız edebilir. 
Boğaz ağrısından kurtulmak için tuzlu su ile gargara yapmak oldukça faydalı doğal bir çözümdür. Tuz; suyu boğaz dokusundan çekerek şişmeyi hafifletir.  Ayrıca boğazdaki mikropları temizleyebilir. 1 bardak ılık suyun içine 2 çay kaşığı tuz atın ve iyice karıştırın. Kendinizi iyi hissedene kadar her saat başı  20 - 30 saniye gargara yapın.

Bir diğer yöntem ise acı biber ile gargaradır. 1 bardak ılık suyun içine 1 yemek kaşığı acı biberi karıştırıp günde birkaç kez gargara yapın. Bu yöntemi dikkatli uygulayın.

Başka bir yöntem ise boğaz ağrısından kurtulmak için elma sirkesi ile yapgara yapmak; 1 fincan sıcak suyun için 2 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın. Biraz soğuduktan sonra gargara yapın ve her saat başı uygulayın.

Boğaz ağrısı için iyi gelen bir başka yöntem ise kekik çayıdır ve oldukça etkilidir. 1 fincan kaynar su içine 1 yemek kaşığı kekik ekleyin ve 5 dakika demini aldıktan sonra süzüp bir miktar soğuması için bekleyin. Daha sonra gargara yapın.

Ayrıca papatya çayı da boğaz ağrısına iyi gelmektedir ve gün içerisinde içeceğiniz birkaç bardak papatya çayı kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.


Muhammet Öztürker

Muhammet Öztürker

Blog Yazarı, E-Ticaret Uzmanı, Google Adwords Danışmanı

→ YAZAR HAKKINDA TÜM DETAYLAR

YORUMLAR :