Hayata ve insanlara dair pek çok üzüntüler, sıkıntılar yaşarız. Bunların sebebini çoğu zaman başkalarına malederiz oysa tüm bu sıkıntılarımızın sebebi tamamen yanlış kararlarımız ve yanlış insan seçimlerimizdir..Sana Söylenenleri ve Yapılanları Asla Unutma..

Kendini İyilik Elçisi Zanneden ve Mesele Kendisi ile ilgili Olmayan Her Konuda Fikir ve Yorum Sahibi Olanları Unutma..

Kendilerine bakmadan seni eleştirenlerin söylediklerini asla unutma fakat kafaya da takma..

O ne dedi bu ne diyecek diye geçen onca zaman ve onca derdin sıkıntının sonrasında; bu hayata sadece kendin için geldiğini ve ölünceye dek en önemli şeyin sadece kendin olduğunu asla unutma…

Kin tutamayan sen; sular durulunca hemen yumuşadın, hemen affettin ve  hemen unuttun. Fakat senin en ufak hatanı bile hiç unutmayıp her defasında dile getirenlerin söylediklerini ve yaptıklarını Asla Unutma…

Denedin ve gördün; en yakınındaki insan bile az bir yokluk görmeye dursun hemen huzursuzluk çıkarıp, sırt çeviriyor. Oysa biraz para gösterdiğinde hemen yumuşayıp yelkenleri indiriyor. Sana paracıl değil insancıl kişiler gerek unutma..

Para, alkol yada uyuşturucu kötü şeyler olsa da, insanlar kadar kötü olmadığını ve insanlar tarafından yapıldığını unutma..

İnsanlar kötüdür, insanlar nankördür ve insanlar iyiliği hemen unuturken, kötülüğü asla unutmazlar. Seçim yapman gerektiğinde ya hiçbişey yapma yada kötü insan olmayı tercih et, yoksa sonra üzülen  sen olacaksın unutma…

Bir zamanlar ölmeyi ve öldürmeyi istemiş olsanda, onlar ne hapis yatmaya nede ölmeye değecek insanlar asla olmadılar. Şimdi bunun farkına varmış olarak “iyiki” diyerek yaşa..

Verdiğin yanlış kararların seni bugün nasıl bir noktaya getirdiğini ve tüm bu sıkıntıların sebebinin kendi yanlış kararların olduğunu Asla Unutma..

Kimseye bağlı kalma, kimseye mecbur hissetme ve kendini asla kısıtlama.. Kimseyi kazanmaya çalışma ve imkanlarını değil, seni sen olduğun için seven insanlara zaman harca.

KENDİNE HEDEFLER BELİRLE ve BU HEDEFLER İÇİN YILMADAN ÇALIŞ, EĞLENCEYİ HEP ERTELE FAKAT İŞLERİ ASLA...

ve


DÜŞÜNMEDEN KONUŞANLAR, KONUŞTUKTAN SONRA DÜŞÜNMEYE MAHKUMDURLAR UNUTMA..!

Muhammet Öztürker

Muhammet Öztürker

Blog Yazarı, E-Ticaret Uzmanı, Google Adwords Danışmanı

→ HAKKINDA TÜM DETAYLAR

YORUMLAR :