Batılı bazı haber siteleri, mehmetçiğimizin parmağındaki zikir matiğin çok gizli ve son teknoloji üstün bir silah zannedilip savunma mı yoksa saldırı amaçlı mı diye araştırıldığını duyurdu.
Bugün bir haber sitesinde görünce bu gülümseten haberi paylaşmak istedim. Öncesinde biraz araştırdım fakat kaynağını bulamadım ilgili sitelerde sosyal medyada çalkalanan bir iddaa olarak kaynak gösterilmiş.

Söylenene göre; bazı amerikan haber sitelerinde Türk askerinin gizli silahı diye paylaşılmış ve savunma mı yoksa saldırı amaçlı mı olduğu araştırılıyormuş..

Askerimizin parmağındaki zikir matiği son teknoloji bir silah zanneden batılılar konuya haber sitelerinde yer vermişler. Haber doğru mudur bilinmez fakat ülkemizin son günlerde hem teknoloji hemde askeri anlamda sergilediği üstün başarılarının sonucu olarak batının alması gereken mesajı fazlasıyla anladığını düşünebiliriz.

Öte yandan islamın son kalesi ülkemiz ve kahraman mehmetçiklerimiz için zikir gerçekten de gizli bir silahtır. Zira en bariz örneğini çanakkale savaşındaki zaferimizde iman gücünün ne derece katkısı olduğunu ve peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in hadislerinde müjdelediği ümmetin başta fetih ve diğer tüm zaferleri göz önüne alındığında bütün başarılarımızın Allah'ın yardımı ve takdiri ile olduğunu açıkça görebiliyoruz.

Aslında çok geçmişe gitmeye de gerek yok, içerisinde bulunduğumuz şu günlerde en başta Reis-i Cumhur Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere gerek şanlı ordumuz, gerekse yüreği iman dolu milletimizin 15 Temmuz'da gösterdiği ve dünyanın hiçbir ülkesinde örneği olmayan şanlı destana bakabiliriz. Ayrıca suriye'deki terör örgütlerinin kökünü kazımak için ülkemizce gösterilen üstün başarının tüm dünyada hayretle izlendiğini biliyoruz.


Allah, inkar edenleri kin ve öfkeleriyle geri çevirdi, onlar hiçbir hayra varamadılar. Savaşta Allah (yardımcı ve zafer nasib edici olarak) mü'minlere yetti. Allah çok güçlüdür, üstün ve galib olandır. (Ahzab, 25)


Muhammet Öztürker

Muhammet Öztürker

Blog Yazarı, E-Ticaret Uzmanı, Google Adwords Danışmanı

→ YAZAR HAKKINDA TÜM DETAYLAR

YORUMLAR :