Yaban tv de yayınlanan keşfedilmemiş efsaneler programı ve program ekibi hakkında bilgiler ve kişisel düşüncelerimin yer aldığı blog yazım

Keşfedilmemiş Efsaneler ismiyle ilk kez youtube'da karşılaşmıştım ve sanırım üzerinden 3 ay kadar geçti. Bu süreç içerisinde bütün videolarını izledim hemde hepsini birkaç defa..

Keşfedilmemiş'i Youtube'da Takip Etmek İçin  BURAYA TIKLAYIN

Keşfedilmemiş'in bölümleri Yaban TV'de yayımlanıyor, ayrıca yukarıda verdiğim linkteki youtube sayfasından da izleyebiliyorsunuz,  programın yapımcısı Can Çobanoğlu. Program her bölümünde bizlere ayrı bir macera yaşatıyor.


Ekip üyelerine baktığımızda; Hüseyin Güngör, İsmail Volkan Ceylan, Erkan Mersin, Şevki Kandır, Esin Handal, Gizem Erdoğan, Burak Erdost, Ahmet Tunç, Kazım Uzan, Uğur Akyay, Berk Çelebi, Baha Derecioğlu, Erhan Ceylan,

Her birinin ayrı bir uzmanlık alanı bulunuyor. Mesela ekip lideri  Hüseyin Güngör sualtı konusunda uzman, Erkan Mersin Arkeolog ve Şevki Kandır tırmanış ve dağcılık konusunda uzman. Ekip ile henüz tanışma şerefine erişemediğim için takip ettiğim kadarıyla şimdilik bu kadar biliyorum ve her biri ile tanışmayı arzu ettiğimi de eklemek istiyorum. Ayrıca kamera arkasında kalan ve montaj, kurgu, koordine anlamında programın en son halini bizlere hazırlayan ayrı bir ekip olduğunu da unutmamak gerek, hepsi takdiri hak ediyor.
Mağara araştırmacılığına oldukça fazla ilgi duymaktayım ve bu ilk defa İstanbul Başakşehir'deki Yarımburgaz mağaralarını ziyaret ettikten sonra başladı. İçerisini çok az gezme fırsatım oldu çünkü ilgili teçhizat ve özellikle de ışık olmadan pek mümkün olmuyor ve tabiki herşeyden önce yanınızda sizin gibi bir kaç arkadaş olması gerekiyor ki; Keşfedilmemiş ekibi bu anlamda mükemmel bir takım olmuş durumda.

İnsanların girmeye cesaret edemedikleri en ucra mağaralara girmekten ve kulaktan kulağa dolaşan çeşitli efsaneleri gün yüzüne çıkarmaktan büyük keyif aldıklarını söylüyorlar. Bizler de bu maceraları izlemekten büyük keyif alıyoruz. Öyle ki bazı bölümlerde gerilim filmlerinde hissettiklerimizi de hissetmiyor değilim. Youtube'da yapılan yorumlara bakıldığında da takip eden herkesin aynı duyguları hissettiğini görmek mümkün. Her ne kadar arada kötü yorumlar yapanlar olsa da bu ekip gerçekten takdire şayan işler icra ediyor ve bu başarıyı kıskanıp kötü yorumlar yapanlar da mutlaka olacaktır bu; başarının mutlak göstergesidir.Bu güne kadar İstanbul, Balıkesir, Bilecik, Ordu, Isparta, Malatya ve daha nice şehirlerde çok farklı mağaraları ve henüz keşfedilmemiş, binlerce yıldır insan eli değmemiş yeraltı şehirlerini bir bir gün yüzüne çıkardılar ve başarılı işler yapmaya da devam ediyorlar. Bütün bölümlerini izlediğimi söylemiştim fakat beni en çok etkileyen bölüm; İstanbul Sarıyer ilçesindeki Garipçe köyünde orman içerisinde küçücük bir delikten girip İstanbul'un yer altında insan eliyle yapılmış mükemmel bir yaşam alanı keşfettikleri o bölüm oldu ve gerçekten de gidip görmek isterim dediğim harika bir yer.Velhasıl; Keşfedilmemiş ekibi güzel işler yapmaya ve bizlere izlemeye doyamadığımız bölümler hazırlamaya devam ediyorlar. Özellikle de Hüseyin abi ve Volkan'ın tatlı çekişmelerini keyifle izlemeye devam etmek istiyoruz. Bu başarılı programın durmaksızın devamını diliyorum ve ekibin her bir üyesine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bizler her zaman sizi desteklemeye devam edeceğiz yüreği güzel insanlar, başarılarınızın devamını dilerim.
Muhammet Öztürker

Muhammet Öztürker

Blog Yazarı, E-Ticaret Uzmanı, Google Adwords Danışmanı

→ HAKKINDA TÜM DETAYLAR

YORUMLAR :