Bir kere bile yanınıza gelip bir derdin mi var diye sormayan ama her hatanızda sizi yargılayan ve olmadığınız ortamlarda da falanca var ya diye başlayıp hatalarınızı insanlara anlatmayı dedikodu yapıp fitne fesat dağıtmayı seven, bundan başka hayatta keyif aldıkları birşeyleri olmayan insanlar vardır hani...
Bir kere bile yanınıza gelip bir derdin mi var diye sormayan ama her hatanızda sizi yargılayan ve olmadığınız ortamlarda da falanca var ya diye başlayıp hatalarınızı insanlara anlatmayı dedikodu  yapıp fitne fesat dağıtmayı seven, bundan başka hayatta keyif aldıkları birşeyleri olmayan insanlar vardır hani...Sorunlarını, dertlerini kolay kolay kimseye açmamalı insan. Nasıl ki zaaflarımızı insanların bilmesini istemediğimiz gibi; fitneci fesat insanların da sağda solda ağzına sakız yapmaması adına sıkıntılarımızı birilerine anlatmayı bir kenara bırakın evde aile ortamında bir çekişme olduğunda bile bağıra çağıra haykırmamalı insan.


Çünkü emin olun sizin sıkıntılarınızı öğrenmekten ve bunu dillendirmekten keyif alan insanlar mutlaka var ve bu insanlar bazen hiç beklemedikleriniz bile olabiliyor..

Bir sorun ne kadar çok dillendirilir, anlatılırsa o kadar fazla artar diye düşünüyorum kendi hayatıma bakarak. Hatta bu son dönemde yaşadığım sıkıntılar o kadar arttı ki acaba büyü altındamıyım diye bile düşünmüyor değilim. Saçma geliyor biliyorum fakat derdine çare bulamayan insan her yolu denemek ister, bazen sonucunu çok iyi bildiği şeyleri bile...

Velhasıl; derdi olup da çare bulamayan insan girdiği arayışlarda kendini de kaybediyor helede etrafında onu anlayan insanlar yok ise..


Muhammet Öztürker

Muhammet Öztürker

Blog Yazarı, E-Ticaret Uzmanı, Google Adwords Danışmanı

→ HAKKINDA TÜM DETAYLAR

YORUMLAR :