E-Ticaret sistemi satın almak ve açık kaynak kodlu bir sistem ile online satış sitesi kurmak arasında ne gibi farklılıklar vardır ? Merak edenler için bu makale faydalı olacaktır.
eticaret-sitesi-acmakHazır eticaret sistemi satın almak; herşey kurulu ve çalışır vaziyette size teslim ediliyor olması
sebebiyle zaman konusunda tasarruf sağlar. Ayrıca kalite, güvenlik  ve kullanım kolaylığı bakımından da hazır sistemler daha memnun edici olabilmektedir.
Fakat fiyatları itibariyle hazır eticaret sistemi online satış pazarlama dünyasına yeni başlayacak özellikle küçük işletmeler veya şahıslar için bütçeyi aşıyor olabilir yada eticaret projesi başarılı olacak mı, satış sitesinden beklenilen kazancı elde edebilecek miyim diye tereddütte kalanlar olabilir. Haliyle de başlangıçta online satış işine fazla para yatırmak istemeyebilirsiniz.

E-ticareti hiç bilmeyenler veya çok az bilgisi olanlar için  hazırladığım bu makale de; parasını ödeyip hazır eticaret sistemi satın almak ve kendiniz wordpress veya opencart ile kuracağınız eticaret sitesi arasında ne gibi farklar var detaylıca anlattım.


Hazır E-Ticaret Sistemi ile Açık Kaynak Kodlu Bir Sistemle Kurulan Satış Sitesi Arasında Bir Fark Var mı ?


Hazır sisteme para ödeniyor olması dışında kesinlikle bir farkı yoktur ve temelde amaç sitede ürün sergilemek ve sipariş almak, online ödeme alabilmek (veya havale ve kapıda ödeme), müşteri sorularına anlık olarak veya ticket ile yanıt verebilmek gibi hususlar olduğundan dolayı her iki şekilde de bu amaçlar karşılanabilmektedir ve sonuç itibariyle birbirinden hiçbir farkı yoktur.


Birbirinden Farkı Yoksa Neden Hazır Sisteme Para Ödeyeyim ki ?


Hazır eticaret sistemi ile açık kaynak kodlu sistem arasında temelde bir fark yoktur fakat avantajları bakımından hazır sistemin artıları fazladır.

Örnek olarak; hazır eticaret sistemi satın aldığınızda gerekli olan herşey kurulu vaziyette size teslim edilir. Fakat kendiniz kuracağınız eticaret sitesinde hemen herşeyi manuel olarak kurulum yapmanız  gerekir.

Açık kaynaklar arasındaki opencart;  eticaret sistemi olsa da kurulumu yaptıktan sonra da ayarlamanız ve eklemeniz gereken birçok özellik vardır ve daha önce hiç web site kurulumu yapmadıysanız veya çok az kod bilginiz varsa gerekli ayarlamaları yapmak bir miktar zamanınızı alacaktır. Hele de hiç bilginiz yok ise kurulumdan önce uzunca bir araştırma yapmanız gerekebilir.

Kendiniz online satış sitesi kurmaya karar verdiyseniz; E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur linkine tıklayıp ilgili makalemi okuyabilirsiniz.

Ayrıca; Opencart ve Wordpress ile eticaret sitesi kurmanın detaylarını ayrı ayrı makalelerde anlatacağım ve bitirdiğimde bloğumdaki E-Ticaret bölümünde yayınlayacağım. Takip etmeniz yararınıza olacaktır ve email adresiniz ile e-bülten'e kaydolursanız yeni yazılarım size mail ile ulaşır.

Tarafımdan e-ticaret danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız İLETİŞİM sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

Muhammet Öztürker

Muhammet Öztürker

Blog Yazarı, E-Ticaret Uzmanı, Google Adwords Danışmanı

→ YAZAR HAKKINDA TÜM DETAYLAR

YORUMLAR :