Youtube kanalında beslediği egzotik canlıların videolarını paylaşıp detaylı bilgiler veren Böcek Reis kimdir ? neler yapar ? hepsi bu makalede.
bocek-reisYoutube'da zaman öldürürken bir videosuna tesadüf geldiğim ve o izlediğim ilk videodan sonra hemen abonesi olup çoğu videosunu da seyrettiğim Böcek Reis   kimdir ve neler yapar bunlardan bahsedeceğim.Kendisinin birkaç videosuna yorum yaptım ve kısa süre sonra yaptığım yorumları es geçmeyip yanıtlaması sebebiyle de bu hobiye ve canlılara değer verirken takipçilerine de zaman ayırdığını farkettim.

Kendisi aslında bir fizik öğretmeni ve izmir'de yaşıyor. İşinden ve ailesinden arta kalan zamanları egzotik canlılarına harcıyor. Bizlerin evde gördüğümüzde yatağın üzerine zıpladığımız yada dışarıda görünce kalp atışlarımızın artmasına sebebiyet veren birçok canlıyı elleriyle besliyor. Her birini özenle gözlemleyip videolarını çekiyor ve detaylı bilgiler veriyor.


tarantula-orumcegi

İsmini bile duyduğumuzda heyecanlanmamıza sebebiyet veren; akrep, çiyan, tarantula gibi canlıları Böcek Reis'in elleri arasında resmen sevip okşadığını görmek mümkün ve bu durumu gayet normalleştiren şu ifadeleri kullanıyor; "Doğadaki hiçbir canlı yavaşça ve narince yaklaştığınızda size zarar vermez, ısırmaz." Bu sözü sadece söylemek bir kenara dursun Böcek Reis bunu bize kanıtlıyor.

Besledikleri arasında; salyangoz, çiyan, hamam böceği, akrep, örümcek, ve kertenkele gibi canlıların birden fazla çeşitleri, bazılarının da çok egzotik ve korkutucu olanları var. Şu resme bir bakın bu örümcekle eminim karşılaşmak bile istemezsiniz, fakat Böcek Reis korkmayı bir kenara bırakın adeta ona dokunmaya bayılıyor.


eresus-orumcegi


Elleri arasında top gibi oynadığı zehirli Eresus örümceğinin hiç şakası olmadığından bahsediyor. Siz bu canlıyla karşılaşsanız tepkiniz ne olurdu ?

Bizler bu canlılardan korkup çekinsekte onları göz ardı edemeyiz. İnsanların olduğu kadar onlarında bu dünyada yaşama hakkı var ve onlara saygı göstermek zorundayız. Çoğu zaman kolayca öldürmekten geri durmadığımız canlılarında bir yaşam hakkı olduğunu ve bizler gibi onların da yavruları ve ailesi olduğunu asla unutmamak gerek. Biz insanlar kendimizi dünyanın sahipleri gibi görsekte bu kendimizi kandırmaktan başka birşey değil.


"Hayat Ayrıntılarda Saklıdır ve Paylaştıkça Güzeldir."


Merakım gereği uzaylıları araştırır, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın araştırmalarını ve açıklamalarını takip ederim. Bundan birkaç sene önce NASA bilim adamları çok önemli bir açıklama yapacaklarını duyurmuş ve bende dahil bütün dünya heyecanla bu açıklamayı beklemişti. Herkes NASA'nın uzaylılarla temasa geçtik şeklinde bir açıklama yapmasını beklerken bilim adamları; insanlığın dünya dışı yaşamı çok fazla merak ettiği fakat dünyamızda yaşayan canlı türlerinin oldukça fazla olduğu ve daha keşfedilememiş çok değişik ve farklı canlı türleri olduğunu öncelikle dünyamızdaki diğer yaşam türlerini araştırmamız ve incelememiz gerektiğini söylediler.

Bu aslında gerçekten de çok önemli bir açıklamaydı. Bizler insanlık olarak dünyayı paylaştığımız diğer canlılara önem ve hassasiyet göstermeliyiz. Onları asla öldürmemeli aksine elimizden geldiğince yardımcı bile olmalıyız. Nasıl ki bir insana yardım ettiğimizde iyi birşey yaptığımızı hissediyorsak diğer canlı türlerine karşı da bu hassasiyeti göstermeliyiz. Bizlerin hissedemiyor olması onların acı çekmediği anlamına gelmiyor.

Böcek Reis'in youtube'da tüm videolarını izlemek ve kanalını takip etmek için buraya tıklayın.

Kendisine çalışmalarında başarılar diler, yeni videolarını da heyecanla beklediğimi eklemek isterim. Ayrıca bir videosundaki canlı için "baya etli görünüyor acaba tadı nasıldır" diye yaptığım yorumda ciddi olmadığımı da belirtmeden geçemeyeceğim. :)


* Makale İçerisinde Sponsorlu İçerikler Bulunmaktadır.
Muhammet Öztürker

Muhammet Öztürker

Blog Yazarı, E-Ticaret Uzmanı, Google Adwords Danışmanı

→ HAKKINDA TÜM DETAYLAR

YORUMLAR :